Menu
A+ A A-

Bucataria online si carte de bucate video.

Bucatarie video Bucatarie video

Scriam intr-un articol de promovare a proiectului din luna mai ca ne propunem sa inovam. In acest cadru de inovare se inscrie o alta initiativa a proiectului: bucataria video online.

“Platforma online e un vehicul de promovare a proiectului Academia Gusturilor Romanesti Vest dar si un instrument de elearning. Vom filma modul de executie a 30 de retete traditionale. Evident ca vom imbraca cat mai atractiv aceste retete filmate. Vrem sa atragem si trafic online si sa oferim si un manual pentru bucatari online.” ne explica Nicolae Bacanu, responsabil proiect.

 Tehnologiile mijlocite de internet au intrat destul de puternic si in zona rurala mai ales prin intermediul telefoanelor mobile si a retelelor de socializare. Statisticile indica ca multi tineri din zona rurala acceseaza Facebook zilnic. Este motivul pentru care retetele noastre vor fi postate si pe Facebook. Media sociala asigura diseminarea virala a acestui tip de mesaj video. Conditia principala este calitatea continutului pe care o vom mentine la cel mai inalt nivel.

“Exista o mare inertie in sistemul de pregatire profesionala romanesc. Cei implicati au o reticenta in a folosi mijloace noi de lucru si au senzatia ca zona rurala a ramas amortita in trecut. Noi vrem sa dovedim ca nu este adevarat si ca in 2014 internetul si media sociala nu mai sunt un secret pentru nimeni si au devenit un instrument ieftin si eficient de informare” a adaugat Mihai Cismaru, managerul proiectului.

Primele clipuri vor aparea spre sfarsitul lunii august pe site-ul academiagusturilor.ro si pe site-urile partenerilor.

 

Ultima modificareMarți, 12 August 2014 11:57

104 comentarii

  • DuncanChina

    Не удивительно, что женихи с периферии тоже желают выглядеть модно и красиво, как и столичные. Поскольку в центральную Россию поступают товары из-за рубежа по прямым анналам, то поставки в центре существенно определяют моду и направление стилистики ассортимента для всей страны, подробнее читайте на сайте dom-lady.ru

    postat de DuncanChina Vineri, 19 Ianuarie 2018 16:16 Link la comentariu
  • JamesAmbic

    Шампанское ассоциируется у людей с праздником. Среди разных его сортов особое место занимает брют. Этот напиток родом из Шампани (провинция во Франции) имеет легкий вкус и свежий аромат. Читайте об этом подробнее на сайте ladystory.ru

    postat de JamesAmbic Vineri, 19 Ianuarie 2018 15:27 Link la comentariu
  • Michaelbakly

    Новости медицины тут griskomed.ru

    postat de Michaelbakly Vineri, 19 Ianuarie 2018 15:05 Link la comentariu
  • Easybizzi

    Сделай свой первый шаг к успеху в правильном направлении.
    Только актуальные системы образования и заработков, никакой воды!!! Выбор за тобой!!!
    Easybizzi39>>>

    postat de Easybizzi Vineri, 19 Ianuarie 2018 11:15 Link la comentariu
  • ivandorrel

    Hi All

    I found a list with All Binary Options brokers Where you can trade cryptocurrency Currencies, too

    you can deposit using Crypto Currencies
    http://binaryoptionswithoutdeposit.com/cryptocurrency-brokers/

    postat de ivandorrel Vineri, 19 Ianuarie 2018 06:27 Link la comentariu
  • Ronaldboamp

    Free Logo Templates | Are you looking for free logo design template vectors or photos? Download here your logos, photos, symbols, icons
    More info...

    postat de Ronaldboamp Vineri, 19 Ianuarie 2018 05:26 Link la comentariu
  • ViktorisiT

    Как изменить жизнь к лучшему, наполнить её энергией

    Вы ежедневно, постоянно чувствуете, что устали от этой жизни?
    Вам всё надоело, ежедневно выполнять монотонные действия?
    Вы желаете жить лучше, а домашние дела и суета занимают у вас огромную массу времени и истощают силы?
    И вам уже с огромным трудом приходится принуждать себя, делать уборку и мыть посуду?
    А подружки отнимают ваше драгоценное, личное время бесконечными и бессмысленными разговорами, занимая телефон?
    И у вас на себя любимую уже совсем не остаётся времени?
    И всё в этой жизни вам не приносит радости и до чертиков надоело?
    Вы чувствуете себя отвратительно, думаете, что это наверное никогда не сможет закончиться?
    Если это так и вы читаете эти строки, чтобы найти выход?
    Вы на верном пути пришло Ваше время, чтобы узнать всю правду, как жить лучше.

    Прямо сейчас скачайте бесплатно книгу:
    85 способов наполнения женской энергией

    Скачать бесплатно с turbobit

    Скачать бесплатно с dfiles

    Скачать бесплатно с letitbit

    postat de ViktorisiT Vineri, 19 Ianuarie 2018 03:19 Link la comentariu
  • Stevenhox

    good website Star Wars The Last Jedi Wallpapers HD.

    postat de Stevenhox Joi, 18 Ianuarie 2018 23:56 Link la comentariu
  • Herbertsak

    Последние новости андроид здесь hi-android.net